پلی گلاس چیست؟

پس از استقبال گسترده مردم از ورق های هایگلاس، تعدادی شرکت تجاری اقدام به تولید ورقهایی بسیار شفاف نمودند. به این صورت که بر روی سطح شفاف ورق های پلی گلاس، یک لایه پلی استر 75 میکرونی پرس می شود. این کار باعث می شود، سطح روی ورق بسیار شفاف و صیقلی باشد. و بازتابی نزدیک به تصویر شیشه را بر روی ورق ها ایجاد کند. از مزایای این کار زیبایی بیشتر و نگه داری بسیار آسان تر این گونه ورق هاست. ورق های پلی گلاس واریو و نیمن و آلویک در ادامه معرفی می شوند. با تیم میتاچوب همراه باشید.

ویژگی‌های پلی گلاس

شفافیت پلی گلاس همانند شفافیت شیشه است. پلکسی گلاس استفاده شده در ورق ها معمولا از نوعی پلی کربنات است که ظاهر شبیه به شیشه دارد. معمولا ورق های ضدخش یک رو بوده که یک طرف آن با یک لایه محافظ همچون سلفون پوشانده شده است. طرف دیگر با روکشی سفید از جنس ملامین و کاغذ پری می شود.

معمولا ابعاد این ورق های پلی ضدخش برای کابینت سازی 122 در 280 می باشد؛ که تقریبا دارای ضخامتی برابر با 16.5 یا 17 میلی‌متر می‌باشد. چون جنس روکش ها از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است؛ معمولا شرکت های پرس کننده و سازنده این ورق ها از مغز های خوب و با کیفیت خارجی همچون سیام یا کاستامانو و … استفاده می کنند.

ورق های پلی لاک در مقابل خط و خش مقاومت بیشتری در مقایسه با هایگلاس ها دارند؛ و ابزار تیزی همچون دسته کلید و… تاثیر کمتری بر ایجاد خط و خش بر روی ورق های پلی لاک دارند. کیفیت مغز ام دی اف، جنس روکش پلی گلاس، دستگاه پرس و نوع چسب مصرف شده به طور مستقیم بر کیفیت پلی گلاس تاثیر دارد.

 

پلی گلاس

 

برندهای با کیفیت پلی گلاس

ضدخش الویک

از با کیفیت ترین پلی گلاس های حال حاضر جهان، برند اسپانیایی آلویک می باشد. آلویک با قابلیت ضد خش و شفافیت بی‌نظیر با ضخامت 18 میلیمتر می‌باشد. این محصول در مقایسه با دیگر محصولات جایگزین، دارای مقاومت فیزیکی – مکانیکی بسیار عالی می‌ باشد. در حالی که تاکید زیادی بر مقاومت بالا در برابر خراش، کیفیت سطح و درخشش بالا را داراست.

ضدخش نیمن

‌ورق های پلی گلاس نیمن محصول کشور تمام صنعتی آلمان است. یک لایه شفاف 75 میکرونی از پلی استر بر روی سطح پرس شده است. قطر پلی گلاس های نیمن 19 میلیمتر می‌باشد که محصول نهایی را زیبا تر و ایمن‌تر می‌سازد. از مزایای کار با این برند آلمانی تولید نوارهای مناسب آن، با عرض22میلی‌متر در کلیه رنگ‌ها است؛ که ساخت انواع کابینت، میز  را راحت تر می سازد.

ضدخش واریو

برند واریو که در گذشته با نام های ییلدیز و ییلدیز اینتگره شناخته می شد؛ در حال حاضر با نام واریو یا واریو کاپاک نیز شناخته می شود. از برند های معتبر و خوب کشور ترکیه می باشد که در سال های اخیر اقدام به تولید ورق های با کیفیت پلی گلاس کرده. و نام واریو لاک را برای آن برگزیده است در سال های اخیر شرکت واریو نمایندگی پرس محضولات خود را به شرکتی ایرانی واگذار کرد تا این محصول با کیفیت با آسانی بیشتری به دست مصرف کنندگان برسد ، روکش پلی لاک های واریو آلمانی و مغز آن کاستامانو است

 
 
 

هرگونه سوالی دارید، همین حالا در واتس اپ یا اینستاگرام بپرسید!

اینستاگرام